CANLI DESTEK
CANLI DESTEK

Akreditasyonlar


Eğitimde kalitenin en önemli göstergelerinden biri uluslararası akreditasyonlardır. ODTÜ diploması uluslararası geçerliliğe sahiptir.

EUROPASS - DİPLOMA EKİ (DIPLOMA SUPPLEMENT): ODTÜ'de tüm lisans, yüksek lisans ve doktora mezunlarına diplomaları ile birlikte Europass Diploma Eki (Diploma Supplement) verilmektedir. Bu belge sayesinde, öğrenciler daha detaylı ve muadilleri ile kıyaslanabilir bir diploma edinmekte, Avrupa'da iş ve eğitim olanaklarına daha rahat ulaşabilmektedir.

ABET: ODTÜ, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek 1994 yılında ABET akreditasyonunu almıştır ve bugün ODTÜ'deki bütün mühendislik bölümleri ABET sertifikalıdır. Mühendislik ve Teknoloji eğitiminde ODTÜ'deki lisans programının ABD'deki akredite kurumlara eşdeğer bir eğitim verdiğini gösteren bu sertifikasyon, ABD'deki hem devlet kurumları hem de özel şirketler tarafından aranmaktadır.

EAPAA: ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü, Avrupa Kamu Yönetimi Akreditasyon Derneği tarafından akredite edilen Türkiye'deki ilk ve tek kamu yönetimi programıdır.

TPD: ODTÜ Psikoloji lisans programı, Türk Psikologlar Derneği tarafından akredite edilmiş durumdadır.

Akreditasyonlar