Öğrenci Deneyimleri


Ayşe Aktaş

ODTÜ KKK, iyi bir eğitimle hedeflediğiniz geleceğe açılan kapı.

Berfin Akgül

ODTU KKK’de öğrenci olduğum için gerçekten çok mutluyum. Doğayla, hayvanlarla iç içe, çok güzel bir kampüsümüz var. Bu iç içelik yalnız olmadığımı hissettiriyor. Ayrıca kampüste sıcak bir arkadaş ortamımız var. Hocalarımız da fazlasıyla donanımlı ve bir o kadar da dikkatlilerdir.

Burcu Kavsara

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü, sahip olduğu çeşitli olanakları ile hem akademik hem de sosyal hayatımızı geliştirmemize imkan sağlıyor. Gelişiminize siz de tanık olun!

Burcu Tarikçi

ODTÜ KKK'ye gelmek bana hayatta başka yerlerde öğrenemeyeceğim bilgiler öğretti, tecrübeler kazandırdı. Bu kampüsün bilgiyi değil, onu edinme yolunu öğretmesi hayatım boyunca burada olmanın vereceği mutluluğun tek sebebi.

Büşra Çöküş

ODTÜ KKK'de kampüs ortamı sakin ve huzurlu, ayrıca hocalar anlayışlı ve ilgili. Ek olarak, çeşitli ülkelerden farklı insanlarla tanışma fırsatı dil geliştirmek için çok yararlı.

Caner Davarcı

ODTÜ KKK sizi sadece derslerle alakalı eğitmeyip, bununla birlikte sizi hayata hazırlayan sıcak bir yuva.

Çağrı Ata

ODTÜ KKK sayesinde hem dünya görüşüme yepyeni bir anlam katıp hem de bilimle dünyayı değiştirebileceğimizi gördüm. ODTÜ beni her konuda bir adım ileri taşıdı.

Deha Karahan

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü, uluslararası atmosferini, ODTÜ’nün 60 yıllık eğitim kalitesini, yeni ve yeniliklere açık kampüsünde birleştirerek, özgür ve eleştirel düşünen, liderlik becerileri gelişmiş, özgüvenli bireyler yetiştiriyor. Bu bireylerden biri olmak ve değişime yön vermek istiyorsanız, gelin siz de bir ODTÜ’lü olun.

Elvin Yalçınkaya

ODTÜ KKK'de bulunduğum süre boyunca kendimi yeniden keşfederken, ufkumu ve ideallerimi bilimle geliştirebilme, doğayı ve dünyayı tüm farklılıklarıyla tanıma ve kabullenebilme fırsatı buldum. ODTÜ sayesinde en iyilerden, en iyisini öğrendim.

Hazel Demirel

ODTÜ KKK'ye gelmeden önce ön yargılarım vardı fakat 4 senedir bu kampüste yaşıyorum ve iyi ki burayı tercih etmişim diyorum. ODTÜ'de aldığım eğitim sayesinde kendimi hem akademik hem de sosyal açıdan hayata hazır hissediyorum.

Kerem Çağkan Çelik

ODTÜ sağladığı nitelikli eğitimin dışında, sormayı, sorgulamayı ve çözüm üretmeyi bir alışkanlık haline getirmenizi sağlıyor.

Mustafa Aygün

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü, uluslararası bir ortamda, ODTÜ kalitesinde eğitim vererek, sizlere birer ODTÜ’lü olmak için şans tanıyan harika bir kampüs. Gerek akademik yön vericiliği ve dünyadaki tanınırlığı, gerek sosyal yaşantısıyla üniversite yıllarınızı güzel bir şekilde geçirebileceğiniz iyi bir ortama sahip. ODTÜ’nün ve bu kampüsün öğrencisi olmaktan gurur duyuyorum.

Sercay Aslansoyu

ODTÜ bize tek bir çizgide ilerlemek yerine, hangi çizgide nasil ilerleyebilecegimiz hakkında yol gösteriyor.

Tan Gürdal 

Kendimi hem akademik hem de bireysel anlamda geliştirmek istediğim için ODTÜ KKK benim için en doğru tercih olmuştur. Burada fikirlerimizi, hayallerimizi ve isteklerimizi en güzel şekilde, samimi ve doğayla iç içe olarak gerçekleştirebiliyoruz.

Tolga Uçar

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü, keyifli bir kampüs hayatı sunmanın yanı sıra kaliteli eğitimi ile alanında bilgi birikimi yüksek bireyler yetiştirmektedir.

Tuğrulhan Gazioğlu

Gelişiminizin yalnızca akademik anlamda değil, sosyal ve bireysel anlamda da sürdürebileceğiniz bir kampüs. İngiliz, Rum ve Türk kültürüyle harmanlanmış Kıbrıs toplumunda geçireceğiniz süre içerisinde uluslararası konularda gözlem yapabilme imkanınız olacak.

Yiğit Aslan

Eğer ODTÜ KKK’yi tanımlamam gerekseydi, şu 3 kelime ile tanımlardım: Bilgi, güven ve ODTÜ kültürü. ODTÜ KKK benim ikinci ailem.

Yiğit Özel

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü'nü sadece eğitim hayatıyla değerlendirmemek lazım. Bu kampüsün uluslararası öğrenci çeşitliliği sayesinde yepyeni kültürlerle tanışıp, çok yakın ilişkiler kurarak bambaşka bir bakış açısı yakaladım. ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü'nde olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum.