Thraiye Seif Hemed (Tanzanya): "ODTÜ'de eğitim sistemi rekabetçi, ancak kampüsün sakin ortamı ile destekleyici ve yardımsever personel sayesinde bu gerilim kusursuz bir şekilde etkisiz hale getirilmiş. ODTÜ Kuzey Kıbrıs'a gelme kararı verdiğim için kendimi takdir ediyorum."
Turki Hassan Basamah (Yemen): "ODTÜ Kuzey Kıbrıs'ta öğrenci olabildiğim için her zaman çok şanslı hissettim. ODTÜ Kuzey Kıbrıs ile ilgili en çok hayranlık duyduğum şey ise buradaki arkadaş canlısı atmosfer, akademisyenlerin öğrencilerle yakından ilgilenmeleri ve öğrencilerin iyi olmaları için çaba harcamaları."
Afnan Ali (Sudan): "Dünyamızın ırkçılık ve diğer ayrımcılık biçimlerinin yer olmadığı ve sadece güzelliğin var olduğu bir ODTÜ kopyası olmasını dilerdim. Hem kişisel hem de akademik olarak farklı olmanın ve keşfetmenin güzelliğinde ODTÜ bizi büyük bir aile olarak bir araya getiriyor."
Loussine Moussa (Lübnan): "ODTÜ Kuzey Kıbrıs sadece seçmiş olduğunuz bölümde başarılı olmayı öğretmekle kalmaz, aynı zamanda büyük bir özgüvenle yaşamda başarılı olmanızı, hayallerinizi gerçeğe dönüştürmenizi ve hayatınızı değiştiren kararlar vermenizi sağlar. Bu üniversite, bir birey olarak gelişebilmek için ideal yer."
Kemran Karimov Kemran Karimov (Kazakistan): "ODTÜ, dünyanın en büyük 100 üniversitesi arasında yer alıyor ve Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden biri. Bu nedenle, parlak bir akademik gelecek için anahtar sağlıyor. Burada yüksek akademik performansa ek olarak, çok samimi uluslararası bir ortam göreceksiniz."
Derick Kabochi Derick Kabochi (Kenya): "ODTÜ Kuzey Kıbrıs size hayattaki hedeflerinize ulaşmak için bir platform sunuyor. Yüksek nitelikli bir eğitimden, modern ve iyi döşenmiş sınıflara ve yurtlara kadar "Uluslararası Öğrenme deneyimi" sağlıyor. ODTÜ Kuzey Kıbrıs kesinlikle tercih etmeniz gereken yer."
Anastasia Anastasia Dolgopolova (Rusya): "En önemli yıllarınızı konforlu ve ilgi çekici bir hale getirebilmek için etrafınızda sıcak, renkli, huzurlu ve akademik açıdan heyecan verici bir atmosfer yaratmalısınız. ODTÜ Kuzey Kıbrıs tüm bunlara ek olarak harika, açık fikirli insanları da içeriyor. Öğretmek ve öğrenmek için büyük fırsat!"
Sharmin Zaman (Bangladeş): "ODTÜ Kuzey Kıbrıs'ın toplumunu ve çevresini çok seviyorum, burayı kendi evim sayıyorum! "
Vinicius F R de S e Silva (Brezilya): "Dünyanın en iyi 100 üniversitesinden birini akademik mükemmelliği, uluslararası eğitim, rüyaların kampüsü ve ekonomik öğrenim ücreti… ODTÜ'yü seçmek hayatımın en akıllı kararıydı."
Ahmed_Kues Ahmed Kues (Libya): "ODTÜ Kuzey Kıbrıs'a katıldığım gün geleceğe ilk adımımı attım."
Abeer_Jazzar Abeer Jazzar (Ürdün): "Oldukça detaylı bir araştırma yaptıktan sonra; itibarı, eğitim kalitesi, müthiş konaklama olanakları ve enerjik öğrenci kitlesi sebebiyle ODTÜ Kuzey Kıbrıs'ı seçtim."
Atique Zaman Atique Zaman (Bangladeş): "ODTÜ Kuzey Kıbrıs, akademik ve kişisel gelişim için tüm imkânlarıyla ilham verici bir yer."
Ammar_Elbanna Amar ELBANNA (Mısır): "Türk bir hoca ile Türkiye'deki üniversiteler ile bir sohbet ediyorduk. Bana "Keşke ODTÜ'de bir saat dahi olsa öğretmenlik yaptığımı özgeçmişime yazabilseydim." dedi. O gün ODTÜ Kuzey Kıbrıs'ı seçmeye karar verdim. Burada okumak benim için bir rüyanın gerçek olması gibi."
Lara_Harb Lama Harb (Lübnan): "ODTÜ Kuzey Kıbrıs'ta öğrendiğiniz her şey sizi gelecekte umduğunuzdan da ileriye götürecek."
 Abdallah_Wahib Abdallah Wahib (Ürdün): "ODTÜ Kuzey Kıbrıs'ı seçtim çünkü aradığım iki şeyi, yani kaliteli eğitimi ve rahat bir ada yaşam tarzını, birleştiriyor. "
 Abdykerim_Erikov Abdykerim Erikov (Kırgızistan): "ODTÜ Kuzey Kıbrıs, eğitim için mükemmel bir ortam sağlıyor."
 Gliceria_Wambui_Gatundu Gliceria Wambui GATUNDU (Kenya): "Eğer amaçlarınıza ulaşmak istiyorsanız, ODTÜ kesinlikle mükemmel cevap. "
  Jores_Dongmo Jores Dongmo Nguimatsia (Kamerun): "Beyin bir paraşüt gibidir. Bir yükseklikten düşerken ihtiyacınız olan tek şey paraşütün nasıl kullanılacağını bilmek ve paraşütü açmak. ODTÜ Kuzey Kıbrıs, paraşütünüzü nasıl açacağınız ve kullanacağınız konusunda sizi eğitmek için gereken her şeye sahip."
 Cvetanka_GJUROVSKA Cvetanka GJUROVSKA (Makedonya): "ODTÜ Kuzey Kıbrıs, ufkunuzu genişletip kendinizi bulabileceğiniz bir yer."
 Usman_Arshad_Shah Usman Arshad Shah (Pakistan): "Akademik mükemmelliğin yanı sıra, ODTÜ Kuzey Kıbrıs bana hayat tecrübesi sundu. Bu kadar çeşitli toplulukla etkileşim kurmak kişileri mükemmel bir arkadaş, öğrenci ve profesyonel olmak için yetiştiriyor. ODTÜ Kuzey Kıbrıs gerçek öncülerden oluşan bir üniversite."
 AMINA_AKBERDIYEVA AMINA AKBERDIYEVA (Kazakistan): "ODTÜ Kuzey Kıbrıs bana sadece %100 burs kazandırmadı, aynı zamanda geleceğim için özgüven de verdi. Yüksek kaliteli eğitim ve mükemmel bir üniversite deneyimi, uzmanlaşacağım alanda başarılı olmam için bana yardımcı olacak."
 IMAG1485 Abukahaer TUERXUN (Çin): "Burası öğrenmek için ideal bir yer. Sınırlarımızı genişletmemiz için bizi zorluyor ve daha iyi mühendisler ve bilim insanları olmamız için yeniden inşa ediyor. Ayrıca nitelikli personel ve inanılmaz arkadaşlar sunuyor."
 Ananya_Misra Ananya Misra (Hindistan): "ODTÜ Kuzey Kıbrıs, mutluluğun asla bitmediği harika ve büyülü bir yer! ODTÜ, çıkmak üzere olduğunuz yol için en iyi temeli sunuyor."
 Rustam_Alashrafov Rustam Alashrafov (Azerbaycan): "ODTÜ Kuzey Kıbrıs bilgi birikimizi geliştirmek ve gelecekteki kariyerinize kendinizi hazırlamanız adına tüm fırsatları sunuyor."
 Chahad_Alghabra Chahad AL GHABRA (Suriye): "ODTÜ Kuzey Kıbrıs'a gelmek benim için aydınlatıcı bir deneyim oldu. Burada; düşünme, kendini ifade etme ve başarıya ulaşma özgürlüğünün tadını çıkardım."
 Rachael_Oluchukwu_NNAJIDEMA Rachael Oluchukwu NNAJIDEMA (Nijerya): "ODTÜ Kuzey Kıbrıs sadece büyük akademik fırsatları ve mükemmelliği için değil, aynı zamanda akademik ortamı için de ününü hak ediyor. ODTÜ Kuzey Kıbrıs'a gelmek harika bir geleceğin başlangıcına doğru atılmış bir adım."
 Ines_Mechane Ines Mechkane (Tunus): "ODTÜ bir ışık, özgürlük ve gerçek bir öğrenme ortamı…"
 Mahdy_Dalir Mahdy Hassanzadeh Dalir (İran): "Öğrenmek bir hediyedir ve ODTÜ Kuzey Kıbrıs'ta bu hediyeyi alabilirsiniz. "
 Ibrahim_Sharaf Ibrahim Sharaf (Mısır): "ODTÜ sadece müfredatının akademik kalitesini önemsemekle kalmaz, aynı zamanda endüstriyel gelişime katılacak nitelikli mühendisler mezun etmeyi de önemser."
Mohammed Fadi Anzoroti (Bahreyn): "ODTÜ Kuzey Kıbrıs, keyif ve bilginin bir araya geldiği bir yer."
Fernando Elunda (Angola): "Kuzey Kıbrıs'ta, hayatınızın en güzel dört yılını yaşamak üzeresiniz."
Jamila Huseynova (Azerbaycan): "ODTÜ Kuzey Kıbrıs, öğrencileri başarılı bir gelecek için hazırlayan seçkin bir üniversite."
  Alfred Ejiro (Nijerya): "ODTÜ Kuzey Kıbrıs, mükemmel bir öğrenim kurumu! Başarı odaklı bireyler için destekleyici bir ortam sağlıyor."