CANLI DESTEK
CANLI DESTEK

Yurtlar


ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu içinde yer alan yurtlarda öğrencilere konforlu, güvenli, bakımlı ve huzurlu bir yaşam ortamı sunulmaktadır. Bütün yurt odalarında klima, geniş-bant Internet bağlantısı, TV yayını, telefon ve buzdolabı bulunmaktadır. Ayrıca ortak kullanım için lobi, kantin, çamaşırhane, mutfak ve çalışma salonları yer almaktadır.

Yeni kayıt yaptıran ve yurt tercih sisteminde tüm yurtları tercihine almış öğrencilerimize, Yurtlar Yönetmeliği çerçevesinde 2 yıl yurtta kalma garantisi verilmektedir.

Kampüste bulunan yurt seçenekleri aşağıdaki gibidir; Yurt/Oda Olanakları Tablosu'ndan daha detaylı bilgi edinebilir, yurtlara kabul için esas alınan koşullarla ilgili Yurt Kabul ve Yerleştirme Esasları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

1.Yurt 

İki veya dört öğrencinin paylaştığı, yatma, çalışma ve banyo bölümlerinden oluşan odalar bulunmaktadır. Üç bloktan oluşur ve bir blok kız, iki blok erkek öğrenciler için ayrılmıştır.

1. Yurt Oda Modeli Yıllık Ücret (2022-2023) Oda Planı
2 Kişilik Oda 26.400,00 TL İki Kişilik Oda Planı
4 Kişilik Oda 14.700,00 TL Dört Kişilik Oda Planı

2.Yurt 

Tek kişilik odalarda kalan üç öğrencinin banyo ve çalışma-yaşam alanını ortaklaşa kullandığı "süit" düzeninde inşa edilmiştir. İki bağımsız bloktan oluşur ve bir blok kız, bir blok erkek öğrenciler için ayrılmıştır.

2. Yurt Oda Modeli Yıllık Ücret (2022-2023) Oda Planı
"Süit" Düzeninde Tek Kişilik Oda 28.600,00 TL Tek Kişilik Oda Planı

3.Yurt

Odaları 4 kişilik olup 2+2 kişinin kalabileceği yatak odaları şeklinde düzenlenmiştir. Yurtta ortalama 26-30 kişiye düşen tuvalet, banyo ve mutfak ortak kullanılmaktadır. Beş bloktan oluşur iki blok kız, üç blok erkek öğrenciler için ayrılmıştır.

3. Yurt Oda Modeli Yıllık Ücret (2022-2023) Oda Planı
2 Kişilik Oda 20.200,00 TL İki Kişilik Oda Planı
4 Kişilik Oda 13.800,00 TL Dört Kişilik Oda Planı

* Tüm yurtlar için depozito ücreti: 200 ABD Doları

* Yurt ücretlerine KDV dâhildir.

* Yurt ücretlerine kahvaltı, öğle ve akşam yemeği dâhil değildir. Ancak tüm yurtlarımızda bulunan mutfaklar aracılığıyla her öğrenci kendi yemek ihtiyacını karşılayabilir. 

Yıllık ücretler ilgili akademik yılın yalnızca güz ve bahar dönemlerini kapsar. Yurtlar, yaz okulu dönemi veya günlük konaklama için ek ücretlendirmeye tabidir.


Yurt Bursu

  • SAY sınav yerleştirme sıralamasında ilk 35.000 arasında yer alan ve SAY puan türünde bir lisans programına yerleşen,
  • EA sınav yerleştirme sıralamasında ilk 25.000 arasında yer alan ve EA puan türünde bir lisans programına yerleşen,
  • DİL sınav yerleştirme sıralamasında ilk 4.000 arasında yer alan ve DİL puan türünde bir lisans programına yerleşen öğrenciler,

Dört kişilik odalarda ücretsiz yurt hakkına sahip olacaktır. Yurt Bursları karşılıksızdır ve akademik başarı aranmaksızın, İngilizce Hazırlık Programı'nda 2 yıl ve lisans eğitiminde 5 yıl süre ile geçerlidir.

Yurt bursu ile ilgili ayrıntılı bilgi için Burslar ve Ücretler sayfasını inceleyebilirsiniz.


Yeni Kayıt Yaptıracak Öğrencilerden İstenen Belgeler

Genel bilgiler ve istenen belgeler için lütfen tıklayınız.

Yurt ücreti ödemeleri, kredi kartı ile İnteraktif Ödeme Sistemi üzerinden yapılabilir.

Önemli Not: Kayıt için istenilen belgelerin eksik olması durumunda öğrenci yurda geçici yerleştirilecektir. Verilecek süre içerisinde belgelerini tamamlamayan öğrencilerin kesin kayıtları yapılmayacaktır.  


Diğer Yurt Olanakları

ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel EBİ Öğrenci Yurdu: ODTÜ Geliştirme Vakfı EBİ A.Ş. tarafından inşa edilen EBİ Öğrenci Yurdu, kampüs içerisinde yer almaktadır. ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü Rektörlüğü tarafından belirlenen esaslarla işletilmekte, ancak öğrenci kayıt kabul işlemleri ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Merkezi Yerleştirme Sistemi’nden bağımsız olarak, K.K.T.C. EBİ A.Ş. tarafından yapılmaktadır. İçinde tuvalet, banyo, mutfak ve çalışma alanı olan 4 kişilik odalar, 2+2 kişilik süit odalar şeklinde düzenlenmiştir. ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel EBİ Öğrenci Yurdu hakkında daha detaylı bilgi için Yurtlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

KYK Kız Öğrenci YurduGüzelyurt’ta Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı olarak hizmet veren Refika Öğretmen Yurdu’na üniversitemizin kadın öğrencileri başvurabilmektedir. Başvurular Kredi Yurtlar Kurumu web sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Detaylı bilgi için Refika Öğretmen Yurduna 0 392 714 6845 numaralı telefondan ulaşılabilir.

KYK Erkek Öğrenci Yurdu:Güzelyurt’ta Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı olarak hizmet veren II. Selim Yurdu’na üniversitemizin erkek öğrencileri başvurabilmektedir. Başvurular Kredi Yurtlar Kurumu web sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Detaylı bilgi için II. Selim Yurdu’na 0 392 714 10 18 numaralı telefondan ulaşılabilir.