CANLI DESTEK
CANLI DESTEK

Akreditasyonlar


ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü, mezunlarına uluslararası geçerliliği olan ODTÜ lisans diploması vermektedir. ODTÜ Ankara Kampüsünde düzenlenen ve tüm ODTÜ mezunlarının katıldığı törende sunulan diploma, mezunların yurt içi ve yurt dışı iş piyasalarında ve akademik çevrelerde öncelikle tercih edilmesini sağlar.

Europass: ODTÜ’deki bütün programlarda mezunlara Europass Diploma Eki verilmektedir. Bu ek sayesinde öğrenciler daha detaylı ve muadilleri ile kıyaslanabilir bir diploma edinebilmekte, Avrupa’da iş ve eğitim olanaklarına daha rahat ulaşabilmektedir.

ABET: ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü'nde Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Makina Mühendisliği ve Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği programları ABET akreditasyonuna sahiptir. Mühendislik ve Teknoloji eğitiminde ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü'ndeki lisans programının ABD'deki akredite kurumlara eşdeğer bir eğitim verdiğini gösteren bu sertifikasyon, ABD'de hem devlet kurumları hem de özel şirketler tarafından aranmaktadır.