CANLI DESTEK
CANLI DESTEK

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusunda Mezun İndirimi


ODTÜ Mezunlarının Çocukları İçin ODTÜ KKK'da %25 İndirim.

ODTÜ ailesi, “Dünyanın daha çok ODTÜ mezununa ihtiyacı var” ilkesiyle büyümeye devam ediyor. Daha çok öğrenciyi ODTÜ eğitim kalitesiyle buluşturmak üzere 2005 yılından bu yana eğitim veren ve bugüne dek 4037 başarılı ODTÜ mezunu yetiştiren ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu ODTÜ’lüler için büyük bir olanak sunuyor.

ODTÜ Kuzey Kıbrıs kampusu mezunlarının %70’i mezuniyetlerinden sonraki ilk 6 ay içinde işe giriyor ya da lisansüstü eğitime başlıyor.

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu dünyanın ihtiyaç duyduğu ODTÜ’lüleri yetiştirmek ve mezunlarımızın ailelerine bir ODTÜ’lü daha kazandırmak için mezunlarımızın çocuklarına büyük bir avantaj sunuyor. Bu avantaj ile ODTÜ mezunlarının ÖSYS ile ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu kontenjanlarına yerleşen (yalnızca bir) çocukları ODTÜ mezunlarının çocuklarına sağlanan indirimli öğrenim ücretinden yararlanacak. İndirimli öğretim ücreti üzerinden öğrencinin yerleştiği kontenjanın burs oranı işleme konacak.

Yıllık Öğrenim Ücreti Tam Burslu Her dönem başında yalnızca kayıt harcı ödenir.
%50 Burslu 65.887,00 ₺
Burssuz 131.774,00 ₺

 
Mezun İndiriminden Yararlanan Öğrenciler Tam Burslu Her dönem başında yalnızca kayıt harcı ödenir.
%50 Burslu 52.709,00 ₺
Burssuz 105.418,00 ₺
 

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusunun bölümleri, kontenjanları ve detaylı bilgi için http://ncc.metu.edu.tr adresini ziyaret edebilir, indirimli öğretim ücretleri hakkında detaylı bilgi almak isterseniz https://adayogrenci.metu.edu.tr/kuzey-kibris/ucretler-ve-burslar adresini inceleyebilirsiniz.