ODTÜ Kıbrıs'ta Mezun İndirimi


ODTÜ Mezunlarının Çocukları İçin ODTÜ Kuzey Kıbrıs'ta %20 İndirim.

ODTÜ ailesi, “Dünyanın daha çok ODTÜ mezununa ihtiyacı var” ilkesiyle büyümeye devam ediyor. Daha çok öğrenciyi ODTÜ eğitim kalitesiyle buluşturmak üzere 2005 yılından bu yana eğitim veren ve bugüne dek 2344 başarılı ODTÜ mezunu yetiştiren ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü ODTÜ’lüler için büyük bir olanak sunuyor.

ODTÜ Kuzey Kıbrıs mezunlarının %83’ü mezuniyetlerinden sonraki ilk 6 ay içinde işe giriyor ya da lisansüstü eğitime başlıyor.

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü dünyanın ihtiyaç duyduğu ODTÜ’lüleri yetiştirmek ve mezunlarımızın ailelerine bir ODTÜ’lü daha kazandırmak için mezunlarımızın çocuklarına büyük bir avantaj sunuyor. Bu avantaj ile ODTÜ mezunlarının ÖSYS ile ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü kontenjanlarına yerleşen (yalnızca bir) çocukları ODTÜ mezunlarının çocuklarına sağlanan indirimli öğrenim ücretinden yararlanacak. İndirimli öğretim ücreti üzerinden öğrencinin yerleştiği kontenjanın burs oranı işleme konacak.

Lisans Programları Yıllık Öğrenim Ücreti
TC Uyruklu Öğrenciler Tam Burslu Öğrenim ücreti ödenmez.
%50 Burslu 18.795,00 TL
SUNY Programları
37.590,00 TL
Mezun İndiriminden Yararlanan Öğrenciler Tam Burslu Öğrenim ücreti ödenmez.
%50 Burslu 15.036,00 TL
SUNY Programları
30.072,00 TL

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsünün bölümleri, kontenjanları ve detaylı bilgi için http://ncc.metu.edu.tr adresini ziyaret edebilir, indirimli öğretim ücretleri hakkında detaylı bilgi almak isterseniz https://adayogrenci.metu.edu.tr/kuzey-kibris/ucretler-ve-burslar adresini inceleyebilirsiniz.